STOCHOVSKÉ DATLOVÁNÍ - 4. ROČNÍK

Dne 29. června 2017 prověřilo své dovednosti v psaní na klávesnici 18 žáků učebních a studijních oborů – KC, OS, HT. Tentokrát byli soutěžící rozděleni do dvou kategorií – mladší žáci (1. ročníky) a starší žáci (2. ročníky).

Soutěž se skládala ze čtyř disciplín – 10minutového opisu v programu ZAV, 10minutového opisu z tištěné předlohy, minutové věty „česky“ a minutové věty „arabsky“ (psaní textu pozadu). Nejobtížnější, „královskou disciplínou,“ je opis z tištěné předlohy, proto měl v celkovém hodnocení také nejvyšší váhu. Maximální počet bodů, které mohli soutěžící ze všech čtyř disciplín získat, byl 100.

V mladších žácích si rozdělili pomyslné medaile žákyně: Sabina Erlichová – první místo, druhá skončila Kateřina Dandová a třetí místo patří Barboře Svatoňové – všechna děvčata jsou z  1.  ročníku studijního oboru Hotelnictví a turismus.

V kategorii starších žáků si palmu vítězství odnesl žák 2. ročníku učebního oboru Operátor skladování Dominik Just, druhé místo obsadila Simona Gruntová a třetí skončila Petra Vilímová – obě děvčata jsou z 2. ročníku studijního oboru Hotelnictví a turismus. Smůlu měl čtvrtý v pořadí Michal Vlček, který, i když zvítězil ve třech ze čtyř disciplín, přesto na něj zbyla medaile „bramborová“. Bohužel, v10minutovém přepisu v programu ZAV přesáhl procento chybovosti a nezískal za tuto disciplínu žádný bod.

Proti minulým ročníkům padl jeden rekord, a to v “minutové větě česky“, kdy právě „smolař“ Michal Vlček psal minutu rychlostí 522 úhozů bez chyby.

Za dosažené výkony obdrželi 3 nejlepší „datlíci“ v obou kategoriích diplom a hodnotné ceny, které jim předala zástupkyně ředitele pro teoretické vyučování Ing. Jaroslava Skřivanová.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Kompletní výsledkové listiny jsou k nahlédnutí zde.